Instock
| Weight | 1.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 30 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Interior | Interior Slot Pocket, Cell Phone Pocket, Interior Zipper Pocket, Interior Key Chain Holder, Interior Compartment, Computer Interlayer |
| Handle/Strap Type | soft handle |
| Style | Casual |
| Exterior | None |
| Model Number | 7386 |
| Carrying System | Physiological Curve Back |
| Rain Cover | No |
| Lining Material | POLYESTER |
| Closure Type | zipper |
| Backpacks Type | Softback |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | MEN |
| Decoration | None |
| Main Material | Oxford |
| Brand Name | FENRUIEN |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | Backpacks |
| Color | Black |
| The main material of the backpack | Oxford cloth |
| Hard shell material | PC&ABS |
| Type | School backpack, Business backpack, Travel backpack, Laptop backpack |
| Use for | Sports, Travel, Outdoor, School, Shopping |
| Features | Large Capacity, Water Repellent, Anti-theft, USB Charging, Wear resistance |
| More Styles | Fashion, Casual, European and American Style backpack |
| Size | 14*32*48cm/16*32*48cm |
| Weight | 1.3kg/1.52kg |
Instock
There are no reviews yet.