Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 5 × 43 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Technics | jacquard |
| Interior | Interior Slot Pocket, Cell Phone Pocket, Interior Zipper Pocket, Interior Compartment, Computer Interlayer |
| Handle/Strap Type | soft handle |
| Style | Casual, Fashion; Casual; Leisure; Outdoor; Travel |
| Exterior | Silt Pocket |
| Model Number | T-B9592 |
| Carrying System | Arcuate Shoulder Strap |
| Rain Cover | No |
| Capacity | Below 20 Litre, 16L |
| Lining Material | POLYESTER |
| Closure Type | zipper |
| Backpacks Type | External Frame |
| Pattern Type | Patchwork |
| Gender | MEN |
| Decoration | Criss-Cross, LOCK |
| Main Material | tpu |
| Brand Name | tigernu |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Backpacks |
| CN | Guangdong |
| Colors | Black; Black Grey |
| Weight | 0.78KG |
| Sizes | 30*13*43cm |
| Type | Laptop Backpack; Men Backpack; Business Backpack; Travel backpack; Schoolbag; Fashion Backpack; 15.6inch Laptop backpack |
| Note | Tigernu promise a lifetime guaranteed after-sales service for non-artificial quality problems caused by zippers. |
Instock
There are no reviews yet.