Instock
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 12 cm |
| Size | 15 inches |
| Interior | Interior Compartment, Computer Interlayer, Interior Zipper Pocket, Interior Slot Pocket, Cell Phone Pocket |
| Handle/Strap Type | soft handle |
| Exterior | Solid Bag |
| Item Height | 30cm |
| Material Composition | Cowhide Genuine Leather |
| Item Width | 9cm |
| Item Weight | 1.3kg |
| Item Length | 41cm |
| Model Number | GWB1017 |
| Number of Handles/Straps | Single |
| Lining Material | POLYESTER |
| Style | Business |
| Gender | MEN, Men Genuine Briefcases/ Business Bag/ Handbag/ Shoulder Bag |
| Pattern Type | Solid |
| Closure Type | zipper |
| Main Material | Genuine Leather |
| Brand Name | Newsbirds |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | Briefcases |
| Capacity | Main bag can hold 15" PC, computer interlayer can hold 14"PC |
| Accessory | Detachable and adjustable shoulder strap, about 70-130cm |
| Color | Brown Coffee Laptop Bag |
Instock
There are no reviews yet.