Instock
| Weight | 0.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 9 × 2 cm |
| Genuine Leather Type | Cow Leather |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Interior | Interior Slot Pocket, Cell Phone Pocket, Interior Zipper Pocket, Zipper Poucht, Coin Pocket, Passcard Pocket, Note Compartment, Photo Holder, Card Holder |
| Lining Material | POLYESTER |
| Model Number | N998 |
| Material Composition | Cow Leather |
| Item Width | 1.5cm |
| Item Weight | 190g |
| Item Length | 18.5cm |
| Item Height | 9cm |
| Wallet Length | short(4-16inch) |
| Wallets | Standard Wallets |
| Closure Type | No Zipper |
| Pattern Type | Solid |
| Gender | MEN |
| Main Material | Genuine leather |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | Wallet |
| pattern | Solid color |
| Lining texture | polyester fiber |
| texture of material | genuine leather |
| Applicable gender | male |
| Cortical features | top layer leather |
| hardness | Moderately soft |
| Bag shape | Vertical square |
| Cover opening mode | Exposure |
| style | Retro style |
| Internal structure of small package | Dark case, large money clip, photo slot, change slot, card slot |
Instock
There are no reviews yet.