Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 5 × 43 cm |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Technics | jacquard |
| Interior | Interior Slot Pocket, Cell Phone Pocket, Interior Zipper Pocket, Interior Key Chain Holder, Interior Compartment, Computer Interlayer |
| Handle/Strap Type | soft handle |
| Style | Casual, Fashion, Casual, Leisure, College |
| Exterior | Silt Pocket |
| Model Number | T-B9520 |
| Carrying System | Arcuate Shoulder Strap |
| Rain Cover | No |
| Capacity | Below 20 Litre, 19.5L |
| Lining Material | POLYESTER |
| Closure Type | zipper |
| Backpacks Type | Softback |
| Pattern Type | Patchwork |
| Gender | WOMEN |
| Decoration | None |
| Main Material | Nylon |
| Brand Name | tigernu |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Item Type | Backpacks |
| Color | Beige with green, Black |
| Weight | 0.61KG |
| Material | 420D high quality Nylon Fabric |
| Sizes | 29*16*43cm |
| Fit For | 14 inch laptop; 15.6inch laptop |
| Type | Women Backpack; Girls Backpack; Female Backpack; Laptop Backpack; School Backpack; Schoolbag |
| Note | Tigernu promise a lifetime guaranteed after-sales service for non-artificial quality problems caused by zippers. |
Instock
There are no reviews yet.