Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 20 cm |
| whether full opening | Yes |
| Thickness | Fleece |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Craft of Weaving | Knit |
| Applicable Season | winter |
| Applicable Scene | Traveling |
| Pattern Type | Solid |
| Pant Closure Type | Elastic Waist |
| Style | Casual |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Material | POLYESTER, Polyester |
| Closure Type | zipper |
| Brand Name | XMGOLONG |
| Origin | Mainland China |
| CN | Fujian |
| Gender | MEN |
| Applicable sports | Rock climbing, camping, fishing, skiing, mountaineering, hunting |
| Product Category | Suit |
| Waterproof breathability index | 5000Mm and below |
| Combined form | Two-piece set |
| Lining | Fleece |
| Can it be removed? | Detachable |
| Item number | Waterproof velvet |
| Fabric | Chemical fiber blend |
| Function | Waterproof, warm, wear-resistant, windproof |
| Is it hooded? | Hooded |
| Fabric composition | 100% Polyester |
| Waterproof coefficient | 1000mm |
| Margin of error | 3cm |
Instock
There are no reviews yet.