Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Craft of Weaving | Other |
| Season | Summer |
| Fabric Type | blended |
| Age | JUNIOR |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Model Number | PD37-0862 |
| Waistline | Dropped |
| Dresses Length | Above Knee, Mini |
| Decoration | None |
| Silhouette | Ball Gown |
| Pattern Type | Solid |
| Style | Xshape |
| Material | POLYESTER, 100% Polyester Tulle(5 Layers ballet tutu, extra light and puffy) |
| Gender | WOMEN |
| Origin | Mainland China |
| Elasticity | Medium Strecth |
| CN | Shanghai |
| Fit Type | LOOSE FIT |
| Color | Black, White, Purple, Green, Blue, Rose Red, Pink, Yellow, Rainbow |
| Size | One size fit mose People |
| Waist | Approx. 25"-33" |
| Length | Approx. 10.23" |
| Package includes | 1 x women Tutu Skirts ( do not include any others ) |
Instock
There are no reviews yet.