Instock
| Weight | 1.23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 15 cm |
| whether full opening | Yes |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Craft of Weaving | TAT |
| Release Date | Autumn 2023 |
| Season | Autumn/Winter |
| Age | MIDDLE AGE |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Decoration | Pockets |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Style | Office Lady |
| Down Weight | >300g |
| Hooded | Yes |
| Material | POLYESTER |
| Down Content | 90% |
| Filling | White duck down |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Type | Asymmetric Length |
| Closure Type | magnetic clasp |
| Pattern Type | Solid |
| Clothing Length | long(26+inch) |
| Gender | WOMEN |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| filling capacity | 301-350 g |
| color | Black with Brown, White Tea with Milkcap, Bean Green with White |
| product category | down-filled garment |
| fitting (of apparel) | M 130 pounds or less, L 160 pounds or less. |
| shape | A-line |
| Main fabric content | 95% and above |
| Style Type | Japanese and Korean Casual |
| neckband | hooded |
| Whether or not it has a fur collar | collarless |
| Element of popularity | lit. false two-piece suit |
| thickness | favor |
| Fabric Name | nylon |
| velvet content | 91%~95% |
| lapel | fig. conceal a secret code of practice (e.g. to protect against fraud) |
| sleeve pattern | regular sleeve |
| Main fabric composition | nylon |
| length of clothing | Mid-length (65cm<length≤80cm) |
| Applicable gender | female |
| Age group applicable | lifelong |
| Year/Season of Release | Fall 2023 |
| sleeve length | long-sleeved shirt |
| filler | white duck down |
| hairstyle | casual style |
Instock
There are no reviews yet.