Instock
| Weight | 0.43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 6 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | No battery |
| Block Size | Small building block(Compatible with Lego) |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Gender | Unisex |
| Plastic Block Shape | Self-Locking Bricks |
| Plastic Type | ABS |
| Model Number | LLBRO 8972 |
| Warning | NOT SUITABLE FOR CHILDREN UNDER 3 YEARS |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 3-6Y, 18+, 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Toys | Toys for children/kids/adult, Toys for children/kids/adult |
| Package | Without original box support customize box |
| Product dimensions | 26.5*14*7cm/10.4*5.5*2.8in |
| Guarantee | We offer a 3 month 100% money-back guarantee |
| Accessories | Include instruction book and rc set |
| Feature | Construction toys, diy toys, educational toys |
| Suitable for festivals | Great gift for birthday/children's day/ christmas/chanukkah/Easter/summer camp activities/black friday |
| After-sales service | Free shipping for the missing pieces of toys |
| Inspire children | Imagination and learning skills, enhance hand-eye coordination, promote creativity, enhance critical thinking and develop skills |
Instock
There are no reviews yet.