Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.229 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 15 cm |
| Water tank volume | Over 500ml |
| Jet pulsation frequency | from 1600 to 1999 imp/min |
| Water jet principle | Monojet |
| Number of operating modes | 4 or more |
| Number of nozzles | 5 or more |
| Power Source | Electric |
| Age Group | adults |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Type | Electric Oral Irrigator |
| Brand Name | BarraDent |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Oral Irrigator |
| Certification | CE |
| Color | white |
| Water Reservoir Capacity | 1000 ML |
| Prime time | 15s Max |
| Power | 18W |
| High Pressure | 78 – 125 PSI |
| Medium Pressure | 60 – 100 PSI |
| Weight | About 1150g |
| Size Approximately | 10 x 180 x 90mm |
Instock
There are no reviews yet.