Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 2 cm |
| Function | Thermostatically Operated, Anti Scalding |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce, CE |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | Less than 25 W, 20W |
| Applicable hair | Dry & wet, Dry |
| Min. temperature | 160 °C |
| Brand Name | YOUSEN |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Supply | 220V-50Hz |
| Size | 190×18 x25mm |
| Weight | 208g |
Instock
There are no reviews yet.