Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, Automatic Power off, Anti Scalding |
| Material | Metal |
| Model Number | Hair Straightening Comb |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Optimal styling time | More than 5 min. |
| Voltage | 210-240V |
| Thermostat Adjustment Segments | 10 |
| Certification | ce |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 5, 000-10, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 160 °C |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Number of Pieces | COMBO |
| Product Category | Hair Straightener |
| Thermal Conductor Diameter | Below 15mm |
| Power Supply Mode | Wired |
| Thermal Conductor Material | Titanium Coating |
| Temperature Control Adjustment | 15 Sections |
| Rated Power | 40w |
| Rated Voltage | 220V |
| Applicable Hair Type | General |
| Best Styling Time | 10 Minutes |
Instock
There are no reviews yet.