Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 8 × 5 cm |
| Function | Wireless Portable, International Voltage |
| Material | Portable Hair Straightener |
| Model Number | Hair Straightener |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Wireless charging |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Dimensions Of Heating Plate | Others |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 210 °C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 160 °C |
| Brand Name | LIXIU |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Name | Portable Hair Straightener |
| Color | Gray |
| Rated voltage | 5V |
| Rated power | 22W |
| Baterry Capacity | 4000mAh |
| Wireless hair straightener | Curling Iron |
| Rechargeable hair straightener | Straightening iron |
Instock
There are no reviews yet.