Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 8 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | Plastic, ABS + Metal |
| Model Number | RF-159 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage), 110-240V 50/60Hz |
| Dimensions Of Heating Plate | Others |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce, UL, RoHS, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 210 °C |
| Temperature Controller | Knob |
| Power | 40W-59W, 35-45W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 120 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | COMBO |
| motor speed | 110, 000 rpm |
| Straight-through heating element | double PTC |
Instock
There are no reviews yet.