Instock
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Stone ceramics |
| Model Number | hair curler 2 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | Less than 1 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Thermostat Adjustment Segments | 1 |
| Diameter of thermal conductor | 21-30 mm |
| Certification | ce |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Service life of thermal plate/bar | 5, 000-10, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 100 °C |
| Brand Name | YAWEEN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Function | Hair Waver Curling Iron, Fast Heating Up, Monofunctional curler, 3 Barrel Hair Crimper, Curling Wand, 5 wand hair curler, Professional Curling Iron, Hair Tools, Electric Curling Iron, curling iron hair 5in1, 3 barrel waver curling iron, Styling Tool, electric hair brushes, Best Gift |
Instock
There are no reviews yet.