Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 15 × 12 cm |
| Function | International Voltage |
| Material | Hot Comb Hair Straightener |
| Model Number | PY-04402 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | other |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x24mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, CE, CCC |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Max. temperature | 210 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 140 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Hot Comb Hair Straightener | Hot Comb Hair Straightener |
| Hot Comb | Hair Straightener |
| Electric Pressing Comb | Beard Straightener |
| Heated Straightening Brush | Hot Comb |
| Beard Straightener | Hair Straightener |
Instock
There are no reviews yet.