Instock
| Weight | 0.155 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 17 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | ABS, Tourmaline Ceramic + Plastic |
| Model Number | H7065 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | PCT |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 1 |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce, RoHS, CE, CCC |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | up to 180C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 120 °C |
| Brand Name | YIBER |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | COMBO |
| dropshipping/wholesale | supported |
| customized | support |
| Frequency | 50/60HZ |
| Cable Length | Approx. 1.1m / 3.61ft |
| Working Indication | Red LED Lamp |
| Package Size | Approx. 22 x 7.8 x 4cm / 8.7 x 3.1 x 1.6in |
| Heating Panel Size | Approx. 70 * 17mm / 2.8 * 0.7inch |
| Package Weight | Approx. 150g |
| Rated Power | 17W |
| Color | PURPLE/PINK/GREEN/WHITE/YELLOW/BLACK |
| Feature 1 | Salon Quality Flat Iron |
| Feature 2 | Hair Straightener Ceramic Styler for Smooth |
| Feature 3 | Ultimate Grooming Gift for Brides & Everyday Use |
| Feature 4 | Curling Iron Men's Special |
| Feature 5 | Straight Volume Dual-purpose |
| Feature 6 | Straight Board Clip |
| Feature 7 | Fluffy Hot Hair Artifact |
| Feature 8 | Mini Female Small Electric Splint |
| Feature 9 | Bangs Hair Straightener |
| Feature 10 | 2 in 1 Mini Straightener And Curler |
| Feature 11 | Precision Styling Pencil Iron |
| Feature 12 | Ceramic For Smooth |
| Feature 13 | Portable Travel And Versatile Look |
| Feature 14 | Flat Iron Hair Straightener |
| Feature 15 | Professional Salon for Short Hair Bangs Travel |
| Feature 16 | Portable Straightening & Curling Iron |
| Feature 17 | Professional Curling Wand with 360° |
| Feature 18 | Multifunctional Electric Hair Curling |
| Feature 19 | Lightweight And Easy To Carry |
| Feature 20 | Creative mini curling stick |
| Feature 21 | 3 in 1 Hair Iron |
| Feature 22 | High Quality flat iron |
| Feature 23 | Custom Flat Hair Straightener |
| Feature 24 | Curler Portable Traveling |
| Feature 25 | Hair Wave |
Instock
There are no reviews yet.