Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 15 cm |
| Function | Thermostatically Operated, International Voltage |
| Material | Tourmaline ceramic Hair Straightener |
| Model Number | Hair Straightener 059 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 1 |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 60W-100W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 130 °C |
| Brand Name | UKLISS |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Item | Hair Straightener |
| Function 1 | Professional Hair Straighteners |
| Function 2 | Steam Hair Straightener |
| Adjustment Temperature | Steam iron |
| Hair straightener | Hair iron |
| Hair curler | Curling Hair |
| Hair straightening Iron | Flat iron hair |
Instock
There are no reviews yet.