Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.147 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 25 × 4 cm |
| Function | steam |
| Material | Plastic |
| Model Number | 311540 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 210-240V |
| Dimensions Of Heating Plate | Others |
| Thermostat Adjustment Segments | 1 |
| Certification | ce |
| Power Source | Electric |
| Commodity Quality Certification | 3C |
| Max. temperature | 180°C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 80 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
Instock
There are no reviews yet.