Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 8 × 6 cm |
| Function | Thermostatically Operated, International Voltage |
| Material | Tourmaline ceramic |
| Model Number | wt-057 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | More than 5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 10 |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, RoHS, CE |
| Power Source | Electric, Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 60W-100W, 60W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 160 °C |
| Brand Name | UKLISS |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Item Name | Hair Straightener Brush |
| Color | black |
| hot comb | Hiar straightener |
| Straightener Comb | Flat Irons |
| Hair Brush | Hair Straightener Comb |
| Materials | PTC |
| Feature | Multifunction Hair Straightening Brush |
| flat irons | Hair Straightening Ceramic Brush |
Instock
There are no reviews yet.