Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 7 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated, International Voltage, Anti Scalding |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | Others |
| Thermostat Adjustment Segments | 25 |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 10, 000-20, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Knob |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 130 °C |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Feature 1 | Electric Hair Brushes |
| Feature 2 | Hair Brush |
| Feature 3 | Electric Brushes for Hair |
| Feature 4 | Hair Straightener |
| Feature 5 | escova de cabelo |
| Feature 6 | Straightening Brush |
Instock
There are no reviews yet.