Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.305 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 8 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, Thermostatically Operated, International Voltage, Anti Scalding, Water Ion |
| Material | ABS |
| Model Number | 013 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 210 °C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 180 °C |
| Brand Name | ROFAELEC |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Product 1 | Hair straightener |
| Product 2 | Straightening comb |
Instock
There are no reviews yet.