Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Ceramic Coating |
| Model Number | Straightening Comb |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Diameter of thermal conductor | 21-30 mm |
| Certification | ce, RoHS, FCC, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 130 °C |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Function 1 | Make your hair smoother |
| Function 2 | Fixed hairstyle |
| Function 3 | Show off your beauty even more |
Instock
There are no reviews yet.