Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 15 × 10 cm |
| Function | steam, ION-, INFRARed, Automatic Power off, International Voltage, Anti Scalding, Water Ion |
| Material | PET |
| Model Number | MD-80 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | Anodized Aluminum |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 110x30mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 21-30 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 160 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 25W-39W, DC35V/20W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | Less Than 80 °C |
| Brand Name | MADAMI |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Color | White |
| Temperature | 40-80 Celsius |
| Plate Size | 90 x 25 mm |
| Version | LCD Display |
| Minimum Time | 2 seconds |
| Maximum Time | 18 seconds |
| Item Style | Cold Care Iron /Not straightener |
| Infrared | 6/8 lights |
| Ultrasonic | 7 settings |
Instock
There are no reviews yet.