Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 8 × 6 cm |
| Function | International Voltage |
| Material | plastic |
| Model Number | Comb |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | aluminum |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 21-30 mm |
| Certification | ce |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 1000W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 130 °C |
| Brand Name | YIBER |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
Instock
There are no reviews yet.