Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 13 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, International Voltage, Anti Scalding, Water Ion |
| Model Number | PHS7048 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | Others |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce, RoHS, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 220 °C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 120 °C |
| Brand Name | YIBER |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| dropshipping/wholesale | supported |
Instock
There are no reviews yet.