Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 16 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, Thermostatically Operated, INFRARed, Anti Scalding, Water Ion |
| Material | ceramic |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Thermostat Adjustment Segments | 1 |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ROHS, RoHS, FCC, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce, 3C |
| Max. temperature | 220 °C |
| Temperature Controller | Knob |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 140 °C |
| Brand Name | UKLISS |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Electric Hot Comb Power | 35W |
| Electric Hot Comb Fever | PTC heater |
| Electric Hot Comb Power cord length | about 2 meters, 360 degrees rotation |
| Electric Hot Comb | hair straightening comb, beard straightening comb, 2 in 1 hair straightener comb |
Instock
There are no reviews yet.