Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 12 × 7 cm |
| Function | Automatic Power off, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | Titanium Alloy+ABS, metal straightening comb, titanium iron |
| Model Number | 044 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 1-2 min. |
| Material of thermal plate/bar | TITAN |
| Voltage | 210-240V |
| Thermostat Adjustment Segments | 30 |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce |
| Power Source | Electric |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 220 °C |
| Temperature Controller | Knob |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 160 °C |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| pente eletrico color | golden+black |
| peine para rulos feature | 3 in 1 |
| Electric Flat Iron Place | China |
| metal straightening comb name | 3 in 1 straightening brush |
| electric hair styling hot comb supplier | China |
| Key word 1 | electric comb straightener |
| Key word 2 | pressing comb straightener |
| Key word 3 | hot iron comb |
| Key word 4 | heated comb straightener for wig |
| feature | 3 in 1 brush straightener hair |
| key word 5 | cheap hot comb straightener for wigs |
| key word 6 | comb iron |
| key word 7 | fast shipping hot comb |
| key word 8 | electric smoothing comb |
| key word | mothers day gifts |
Instock
There are no reviews yet.