Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 10 × 8 cm |
| Function | ION-, Thermostatically Operated, Automatic Power off, International Voltage, Anti Scalding, Water Ion |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Power Source | Electric |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 180 °C |
| Origin | Mainland China |
| Certification | pse |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
Instock
There are no reviews yet.