Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.408 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 17 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated, International Voltage |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Certification | ce, UL, RoHS, CE, CCC |
| Power Source | Electric |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 160 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 1000W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 80 °C |
| Brand Name | fastyle |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | COMBO |
Instock
There are no reviews yet.