Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, Automatic Power off, International Voltage |
| Model Number | V209W |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Material of thermal plate/bar | Glazed aluminum |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Diameter of thermal conductor | 21-30 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | More Than 240 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 160 °C |
| Brand Name | MADAMI |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
Instock
There are no reviews yet.