Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.233 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 9 × 5 cm |
| Function | International Voltage, Anti Scalding |
| Material | ABS |
| Model Number | 030 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce, CE |
| Service life of thermal plate/bar | 20, 000-50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 210 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 100 °C |
| Brand Name | HBMH |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Products | Beard Straight hair styling comb |
Instock
There are no reviews yet.