Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 13 × 11 cm |
| Function | International Voltage |
| Material | Environmentally Friendly Titanium Alloy |
| Model Number | PO095 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | Less than 1 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x24mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, CE, CCC |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | 3C |
| Max. temperature | 220 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 1000W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 160 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
Instock
There are no reviews yet.