Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated, INFRARed, Automatic Power off, International Voltage, Anti Scalding |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | Less than 1 min. |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | ce, CE |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Max. temperature | 180°C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | Less Than 80 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| beauty | hairdressing products |
| barber shop | barber accessories |
| productos de barberia | salon equipment |
Instock
There are no reviews yet.