Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 5 × 15 cm |
| Function | International Voltage |
| Material | . |
| Model Number | JD-2020 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | Fixed, Non-rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | aluminum |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | Others |
| Thermostat Adjustment Segments | 1 |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 20, 000-50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | 3C |
| Max. temperature | 220 °C |
| Temperature Controller | Thermostatic |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 140 °C |
| Brand Name | lobemoky |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
Instock
There are no reviews yet.