Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 12 × 10 cm |
| Function | Automatic Power off, International Voltage |
| Model Number | 8636 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Power Source | Electric |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Knob |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 160 °C |
| Brand Name | MADAMI |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Temperater | 150°C – 230°C |
Instock
There are no reviews yet.