Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 8 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Thermostatically Operated, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | Airstrait Hair Straighener |
| Model Number | Airstrait Hair Dryer |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | up to 120C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 60W-100W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | Less Than 80 °C |
| Brand Name | LIXIU |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Name | Airstrait Hair Straighener |
| Color | Copper |
| Size | 5.9CM*33CM |
| Temperature | 60-80-100-120 |
| Function 1 | Straightening hair |
| Function 2 | Drying hair |
| Wet to dry straightening | with air |
| No hot plates | No heat damage |
| Intelligent heat control | Intuitive airflow |
| LCD screen | Lock feature |
| Auto pause | 106000rpm |
Instock
There are no reviews yet.