Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.55 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 11 × 5 cm |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | ce, RoHS, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 120 °C |
| Brand Name | UKLISS |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Hair Straightener Electric Hair Brushes Function | Straight and curly are fully functional |
| Hair Straightener Electric Hair Brushes Power Source | Electric |
| Hair Straightener Electric Hair Brushes Voltage | 100-240V |
| Hair Straightener Electric Hair Brushes Power | 45W |
| Hair Straightener Electric Hair Brushes Number of Pieces | One Unit |
| Hair Straightener Electric Hair Brushes Origin | Mainland China |
| Hair Straightener Electric Hair Brushes Model Number | Hair straighteners |
| Hair Straightener Electric Hair Brushes Heat generator | PTC |
Instock
There are no reviews yet.