Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 6 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, Automatic Power off, International Voltage |
| Material | Ceramic |
| Model Number | CMHA-35 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x24mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 10 |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ROHS, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 20, 000-50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Knob |
| Power | 60W-100W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 120 °C |
| Brand Name | CMYS |
| CMYS Model | CMHA-35 |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Hot Comb Straight Curling Electric Comb for American African Hair | Straight Curly Hot Comb |
| LCD Display | Diamond Hot Comb |
| Adjsutable Temperature | Hair Straightener Hot Comb |
| 60 Second up to 450F | 3 IN 1 Bling Straigth Curly Comb |
| Straightener comb | Electric Hair Straightener comb |
| Tempeagure :210℃/450℉ | Straightening Hair |
| Hot Comb Straightener | 3 in 1 Hot Comb Straightener |
| peigne chauffant | Titanium Plate Plate |
| lisseur cheveux | peigne chauffant |
| Hot Comb | pente quente |
| Electric Hair straightener | Hair Curler |
| Wet Dry Use Hair Flat Irons | Hot Heating Comb For Black Hair |
Instock
There are no reviews yet.