Instock
| Weight | 0.36 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 15 × 11 cm |
| Function | ION-, Thermostatically Operated, International Voltage |
| Material | ABS |
| Model Number | wt-020 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | More than 5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 1 |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 210 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 120 °C |
| Brand Name | UKLISS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | RoHS, CE |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Hair straightener | hair brush |
| hair straighteners | hair curler |
| electric hair brush | electric hair brushes |
| Hair straightener brush | hair styling appliances |
| hot comb | hair heating brush |
| Women's hair brush | Straightening brush |
| Hair curlers | professional hair brush |
| hair straightener woman | thermal brush |
| hot comb straightener for natural hair | hot comb for hair free shipping |
| hot comb hair straightener | hot comb for culry hair |
Instock
There are no reviews yet.