Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 6 × 8 cm |
| Function | steam, ION-, Thermostatically Operated, Automatic Power off, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | ABS |
| Model Number | ST-030 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 110x30mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 5, 000-10, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 200 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 180 °C |
| Brand Name | HBMH |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
Instock
There are no reviews yet.