Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 11 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Automatic Power off, International Voltage |
| Material | plastic +Titanium plate |
| Model Number | HBK-06 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | TITAN |
| Voltage | 210-240V |
| Dimensions Of Heating Plate | 90x42mm |
| Thermostat Adjustment Segments | 10 |
| Diameter of thermal conductor | 21-30 mm |
| Certification | ce, RoHS, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 20, 000-50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 240 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 140 °C |
| Brand Name | CMYS |
| CMYS Model | HBK-06 |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | COMBO |
| Diamond Straightener Iron & Paddle Brush Set | Rhinestone Flat Iron& Massage Brush Kit |
| MCH Heater Heating Fast | Titanium Plate |
| WIth Bling Bling Crystals | Max temperatuer:240C/480F |
| Color option:Silver/Pink/Hot Pink/Black/Rainbow/Rose Gold/Purple/Tiffany Blue | Dual voltage for worldwide use |
| Auto cut-off after 60 minutes | 360° Tangle-Free Swivel Power Cord |
| Each Set include 1*Hair Straightener &1 Massage brush | Max temperatuer:240C/480F |
Instock
There are no reviews yet.