Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 10 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, Thermostatically Operated, International Voltage, Anti Scalding |
| Material | Ceramic plate |
| Model Number | CMHS-S2A |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | TITAN |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x24mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | Less than15 mm |
| Certification | ce, RoHS, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | 10, 000-20, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 180°C |
| Temperature Controller | Knob |
| Power | 25W-39W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 80 °C |
| Brand Name | CMYS |
| CMYS Model | CMHS-S2A |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | COMBO |
| Mini Flat Iron Blow Dryer | Travel Hair Dryer and Small Flat Iron Set |
| Flat iron max temperature:180C | Hair Dryer:1200W |
| Speed and Heat setting | With Rhinestones handmade |
| Mini Size and Protable | Folding Handle of Hair Dryer |
| Travel Hair Tools | Universal voltage Designed for travel |
| Mini Hair Dryer for Travel | Titanium flat iron heat fast |
| piece stylist | HairTools |
Instock
There are no reviews yet.