Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 11 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | Automatic Power off, International Voltage |
| Material | Titanium |
| Model Number | V7 |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | TITAN |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Diameter of thermal conductor | More than 31 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | GS(消费电子) |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 40W-59W |
| Applicable hair | Dry |
| Min. temperature | 130 °C |
| Brand Name | KIPOZI |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Color | Gradient Purple |
| Power rating | 50W |
| Feature | 60min Auto Shut Off |
| Display | LED display |
| Heating standard | PTC |
| Heat Up Time | About 30 Seconds |
| Frequency | 50/60Hz |
| Auto OFF funtion | Automatically shutoff after 60 minutes |
| Cord Length | 2.5M/8.2ft |
| Safety Certification | FCC, SGS NA Listed Mark, CE, CAN ICES-3(B)/NMB-3(B) |
Instock
There are no reviews yet.