Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 12 × 7 cm |
| Function | steam, Thermostatically Operated, International Voltage, Anti Scalding, Water Ion |
| Material | Steam Hair Straightener |
| Model Number | Hair Straightener |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Material of thermal plate/bar | Tourmaline ceramic |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Dimensions Of Heating Plate | 60x15mm |
| Thermostat Adjustment Segments | others |
| Diameter of thermal conductor | 16-20 mm |
| Certification | ce, CE |
| Power Source | Electric |
| Service life of thermal plate/bar | More than 50, 000 times |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Max. temperature | 230°C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | Less than 25 W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | 140 °C |
| Brand Name | LIXIU |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
| Name | Steam Hair Straightener |
| Color | Purple Hair Straightener |
| Temperature | 5 temperature level |
| Fuction | Straightening hair, water tank |
| Hair Straightener | Hair Comb |
| Hair Curler | Curling Iron |
| Straightening Iron | Hair Steamer Iron |
| Hair Brush | Hair Beauty Tools |
Instock
There are no reviews yet.