Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Function | ION-, Automatic Power off, Anti Scalding |
| Power Cord Tail Assembly Mode | 360° Rotatable |
| Optimal styling time | 3-5 min. |
| Voltage | 210-240V |
| Thermostat Adjustment Segments | 10 |
| Certification | ROHS, RoHs, RoHS, CE |
| Power Source | Electric |
| Commodity Quality Certification | 3C, ce |
| Max. temperature | 210 °C |
| Temperature Controller | Digital |
| Power | 1000W |
| Applicable hair | Dry & wet |
| Min. temperature | Less Than 80 °C |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Iron |
| Number of Pieces | One Unit |
Instock
There are no reviews yet.