Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 41 × 22 cm |
| Working Principle | RF |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Function | Skin Rejuvenation, Skin Tightening, Anti Wrinkle, Whitening, Lifting |
| Power Source | Electric, us, EU, UK, AU |
| Place of Origin | CHINA |
| Size | 45*33*24cm |
| Type | RF Beauty Machine |
| Model Number | M-D09 |
| Manufacturing Process | Machine Made |
| Material | Plastic |
| Brand Name | DH Beauty |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Number of Pieces | One Unit |
| Keywords | monopolar rf machine |
| Technology | RF current |
| Frequency | 300Hz |
| Capacitance | 150-250W |
| Feature 1 | Body Face Lifting |
| Feature 2 | RF Radio Frequency |
| Feature 3 | Skin Tighten |
| Feature 4 | Wrinkle Remove |
| Feature 5 | Skin Rejuvenation |
| Feature 6 | Skin firming |
| Feature 7 | Monopolar |
| Feature 8 | RF Beauty Machine |
Instock
There are no reviews yet.