Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 10 cm |
| Working Principle | RF |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Function | Blemish Removal |
| Power Source | Electric, us, EU, UK, AU, japanese, KOREAN |
| Standard Voltage | 110V, 220V |
| Manufacturing Process | Machine Made, Machine Made |
| Material | Plastic |
| Brand Name | NoEnName_Null, NoEnName_Null, MAIDESITE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Number of Pieces | One Unit |
| UV wavelength | 308nm |
| skin disorder | vitiligo, psoriasis, eczama |
| skin therapeutic | skin therapeutic |
| Work distance | 3cm |
| Application | Skin diseases treatment |
| Instrument classification | Class II |
| Wavelength | 311nm UVB |
| Keyword | vitiligo uvb lamp |
| Type | UVB phototherapy for vitiligo psoriasis eczema treatment |
| After-sale Service | Online technical support |
Instock
There are no reviews yet.