Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 33 × 24 cm |
| Working Principle | RF |
| Commodity Quality Certification | ce |
| Function | Skin Rejuvenation, Skin Tightening, Anti Wrinkle, Whitening, Lifting |
| Power Source | Electric, us, EU, UK, AU |
| Place of Origin | CHINA |
| Size | 45*33*24CM |
| Type | RF Radio Frequency Beauty Device |
| Model Number | V26 |
| Manufacturing Process | Machine Made |
| Material | Plastic |
| Brand Name | vilnason |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Number of Pieces | One Unit |
| Keywords | monopolar rf machine |
| Technology | RF current |
| Rated power | 85W / 125W |
| Working voltage | AC110V-220V / 50HZ-60HZ |
| Radio Frequency of use | 2MHz / 4MHz |
| Working frequency | 0.7MHz |
| Bio-caloricity | 38-42 ℃ |
| Feature 1 | Body Face Lifting |
| Feature 2 | RF Radio Frequency |
| Feature 3 | Skin Tighten |
| Feature 4 | Wrinkle Remove |
| Feature 5 | Skin Rejuvenation |
| Feature 6 | Skin firming |
| Feature 7 | Monopolar |
| Feature 8 | RF Beauty Machine |
Instock
There are no reviews yet.