Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 10 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Size | normal specification |
| Model Number | P70 |
| Item Type | Electric Manicure Drill & Accessory |
| Number of Pieces | One Unit |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| material | Zinc-aluminum alloy |
| Idling speed | 40000RPM |
| color | purple blue rosegold |
| feature | Low noise, long battery life, easy to carry |
| feature 2 | Efficient, convenient, long-lasting and stable |
| feature 3 | Tempered glass display |
| Bare metal size | 15.5*7.2*.2.4cm |
| working | 12hours |
| power | 85w |
| Charging port | type-c |
| packing included 1 | Grinder, sanding pen, grinder base |
| packing included 2 | Type-C charging cable, metal sanding head, box |
| feature 4 | Set of milling cutters for manicure |
| feature 5 | flashlight for manicure |
| feature 6 | Manicure and pedicure machine |
Instock
There are no reviews yet.